• Programów: 744
  • Pobrań łącznie: 138740

Korzystaj z kanału RSSNASA World Wind 1.4

Satelitarna mapa Ziemi, a także naszego Księżyca, Marsa, Wenus i Jowisza, z możliwością rozszerzenia o inne planety, księżyce poprzez import z plików .kml, .kmz. Wydawcą programu jest amerykańska agencja kosmiczna NASA. Program umożliwia przybliżanie się do wyznaczonych miejsc na mapie w wyniku czego zaobserwować można uproszczone zarysy ukształtowania terenu i zabudowy. Program na bieżąco podaje w jakim położeniu się znajdujemy, w jakiej odległości od Ziemi.

Program posiada wyszukiwarkę miejsc na Ziemi, po wpisaniu np.: Warsaw wyświetli nam się spora lista miejsc powiązanych z tą nazwą. Po kliknięciu w nazwę kula ziemska automatycznie zostanie obrócona z wskazaniem położenia danego miejsca. Teraz wystarczy poprzez dwukrotne klikanie w mapę robić powiększenie tego miejsca.

Przy dużym powiększeniu warto skorzystać z funkcji PlaceName - wyświetlanie na mapie nazw miejscowości, i innych charakterystycznych punktów. Odnalezione mapy można zapisać do pliku wykonując z poziomu programu zrzut ekranu.

Producent:
NASA
Licencja:
Freeware
Waga:
16 MB
Ocena:
1.80
System operacyjny:
2000/XP/
Pobrań:
1245 razy.
Program dodano:
04.12.2007
Ostatnia aktualizacja:
20.05.2009