• Programów: 744
  • Pobrań łącznie: 138224

Korzystaj z kanału RSSAudacity 1.3.7

Program do prostej obróbki plików dźwiękowych. Otwarty plik jest przedstawiony w formie graficznej: jako wykres natężenia dźwięku lub w postaci spektrum częstotliwości. Na jego fragmencie lub całości można dokonać podstawowych operacji edycyjnych, np. normalizacji, zmiany głośności czy wyciszenia, a nawet wyliczenia szybkiej transformaty Fouriera wybranej części utworu.

Możesz nagrywać i odtwarzać sygnały audio, importować i eksportować pliki w formatach WAV, AIFF, Ogg Vorbis, MP3. Używaj go do edycji dźwięków z wykorzystaniem wycinania, kopiowania i wklejania (z możliwością dowolnego cofania wykonanych operacji), do miksowania ścieżek oraz dodawania efektów do Twoich nagrań. Program posiada także wbudowany edytor obwiedni/amplitudy, regulowany moduł do wyświetlania spektrogramów i analizy częstotliwościowej dla programów do analizy audio. Posiada wbudowane efekty echa, zmiany tempa, usuwania szumu, a także umożliwia korzystanie z wtyczek efektowych VST i LADSPA.

Obecnie dostępne jest ponad 90 wtyczek LADSPA z efektami i filtrami, wystarczy je doinstalować.
Na stronie autora także do pobrania osbna wersja programu dla systemów Windows 98 i Milennium.

Audacity jest tworzony przez zespół wolontariuszy jako projekt open source. Jest pisany w językach C i C++, korzysta z biblioteki wxWidgets umożliwiającej tworzenie programów na wiele platform. Cały kod źródłowy programu jest udostępniany w ramach licencji GNU General Public License, której intencją jest umożliwienie każdemu modyfikowania kodu źródłowego pod warunkiem że opublikuje wszystkie wprowadzone zmiany.

Na stronie autora dostępna jest także wersja programu dla Windows 98/Me, Mac OS X, Linux.

Producent:
Audacity Development Team
Licencja:
GNU GPL
Waga:
4,0 MB
Ocena:
3.75
System operacyjny:
2000/XP/Vista/
Pobrań:
252 razy.
Program dodano:
14.09.2007
Ostatnia aktualizacja:
28.04.2009